Warning: A non-numeric value encountered in H:\root\home\funnyb-001\www\funnybeat\wp-content\themes\Divi\functions.php on line 5760

Ankstyvoji stepo šokio istorija

Stepo šokio istorija įtakojo daugybė veiksnių, kildinamų iš labai skirtingų vietovių: nuo Britų salų iki Afrikos. Šokio stilius atsirado ankstyvaisiais 1800-aisiais, tačiau turėjo prabėgti kiek daugiau nei 100 metų, kol žanras tapo populiarus visos šalies mastu.
Ankstyvuoju periodu, iki kol šio šokio stilių apskritai galėtume pavadinti stepu, kokį jį žinome dabar, stepas buvo šokamas avint batus odiniais arba mediniais padais. Šiais laikais stepas šokamas su batais, prie kurių odinio pado yra pritvirtinami metaliniai antkulniai (pastebėtina, kad clogging/ kliuksintys antkulniai yra skirtingi nei šokio antkulniai). Šokio avalynė nuo pat pradžių pakito neatpažįstamai, žingsneliai taip pat ženkliai vystėsi, tačiau stepo šokio esmė išliko ta pati – sukurti ritmą pėdos judinimo pagalba. Šio šokio tikslas yra išgauti ritmiškus garsus, jis dar vadinamas perkusiniu/smūginiu šokiu. Nuo pat ankstyvųjų dienų, stepas buvo perkusinis šokis kupinas smagių ritmų.

Ankstyvieji stepo šokio pavyzdžiai nebuvo šokami ant scenos. Labiau tai buvo tam tikras socialinis šokis tarp vergų bendruomenių pietinėje JAV dalyje. Apjungę afrikiečių šokio judesius su britišku kliuksėjimu ar airiško stepo šokiu, afroamerikiečiai iš pietų pradėjo vystyti tai, kas vėliau tapo amerikietiškuoju stepo šokiu. Improvizuoti pasirodymai, lydimi laisvos muzikos arba atliekami visiškai be jokios muzikos, tiesiog prasidėdavo kai žmonių grupės susirinkdavo dėl socialinių priežasčių. Dažniausiai tai nutikdavo lauke, kur minios viduryje būdavo paguldoma lenta, ant kurios visi kas tik panorėję, galėjo išmėginti jėgas šiame triukšmingame šokyje. Geri šokėjai netgi sugeba sukelti stepo šokio garsus šokdami basomis, kas greičiausiai dažnai ir nutikdavo šiame stepo šokio atsiradimo istorijos etape.

Raida teatre
Užgimęs plantacijose tarp lauko darbininkų, stepas greitai rado savo kelią ir į teatro sceną, kur išsivystė į dvi pagrindines stepo atmainas: su batais mediniais padais ir su batais odiniais padais. 1828 metais, pirmasis oficialus stepo šokis buvo sušoktas per Thomas „Daddy‘ Rice teatrinį pasirodymą. Žiūrovams labai patiko ritmiški garsai ir nevaržomi, laisvo stiliaus judesiai, šis žanras ėmė augti. Besibaigiant devynioliktajam amžiui, stepas jau buvo dažnas reginys klajojančių juodaodžių muzikantų pasirodymuose, bei pramoginiuose pietų jūrų laivuose. (plaukiojantis teatras)

Stepo suklestėjimas
Tik po 100 metų po pirmojo pasirodymo scenoje stepas iš tikrųjų ėmė sparčiai populiarėti. 1920-aisiais, batai mediniais ir batai odiniais padais buvo pakeisti dabartiniu batu, su pritvirtintomis metalinėmis plokštelėmis pado priekyje ir ant kulno. Ko gero, nauju batu išgaunamas garsas ir yra tai, kas paspartino stepo šokį į populiarumo viršūnę, arba tai tiesiog galėjo lemti vyraujanti to laikmečio dvasia. Stepo šokis tapo publikos numylėtiniu nes žmones nustebino tai, kokius sudėtingus ritmus šokėjai galėjo išgauti savo kojomis, jau neminint įspūdingo akrobatinio šokio stiliaus.

Šio šokio žanro populiarumui pasitarnavo ir žymūs 1930-ųjų bei 1950-ųjų atlikėjai, tokie kaip Fred Astaire ir Gene Kelly, kurie įnešė į stepą visiškai naujo meilaus/lipšnaus stiliaus. Šokyje apjungiant klasikinio baleto žingsnelius, kaip ir laikyseną bei sukinius iš pramoginių šokių, naujoji stepo šokėjų karta savo ritmais ir toliau žavėjo vis jaunesnę auditoriją, o tuo tarpu išliko patraukli ir rafinuoto bei elegantiško šokio stiliaus gerbėjams – vyresniajai amerikiečių kartai. Įtraukiamas į daugelį to meto filmų, stepo populiarumas masėse plito per kiną.
Stepo mokymas

Nors Amerikoje labai daug populiarių šokių, du labiausiai paplitę, į kuriuos amerikiečiai užrašo savo vaikus, yra baletas ir stepas. Šie du šokio stiliai kartu suteikia vaikams daugybę galimybių įgyti visus geros šokio technikos pagrindus. Drausmės ir technikos išmokstama balete, o muzikalumas ir stilius išmokstamas stepo pagalba. Su amžiumi daug mokinių apleidžia vieną arba kitą (arba abu), tačiau stepas yra pagrindinė šokio disciplina daugelyje amerikietiškų šokio mokyklų. Šis plačiai paplitęs šio ritmiško stiliaus mokymas prisidėjo prie žanro populiarumo ir Amerikoje pavertė ją vyraujančiu šokio žanru visų amžiaus grupių šokio entuziastams.

Jei norite išmokti šių fantastiškų ritmų, užsirašykite į vieninteles Lietuvoje Funny Beat stepo šokių pamokas, skambinkite arba rašykite nurodytais kontaktais.

Telefonas

+370 675 52072

El. Paštas

funnybeat@gmail.com

Facebook

Sekite mus.

Youtube

Sekite mus.

15 + 9 =